Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo Benedykta XVI Wydawnictwo Znak

Ostatnia, trzecia część bestsellerowej refleksji Benedykta XVI o postaci Jezusa Chrystusa, zatytułowana „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo”, od dzisiaj jest dostępna w języku polskim. Ukazała się nakładem Wydawnictwa „Znak”. KUP TERAZ : Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo Benedykta XVI Wydawnictwo Znak

Polska premiera "Jezusa z Nazaretu. Dzieciństwo" Okładka najnowszej książki Benedykta XVI

W ostatniej części trylogii papież opowiada o najmniej znanym i najbardziej tajemniczym  okresie życia Jezusa: dzieciństwie i narodzeniu. Książka prezentuje historyczną prawdę a jednocześnie stanowi teologiczną medytację Benedykta XVI o narodzeniu Jezusa. Jest to zapis rozmyślań Papieża, przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia – stwierdza wydawca.

„W tej książce usiłowałem nawiązywać dialog z tekstami Ewangelii – pisze we Wstępie swojej książki Benedykt XVI. – Jestem przy tym świadom, że ta rozmowa, w której zazębiają się ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, nigdy nie może się zakończyć oraz że żadna interpretacja nie dorówna wielkością tekstowi biblijnemu. Mam nadzieję, że mimo swych ograniczeń ta mała książka może dopomóc wielu osobom na ich drodze do Jezusa i z Jezusem” – dodaje Papież.

Pracę nad trzecią częścią trylogii o Jezusie papież Benedykt XVI ukończył w sierpniu podczas swojego pobytu w Castel Gandolfo. Dwa poprzednie tomy to: „Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia”, opublikowany w 2007 r. i „Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania” wydany cztery lata później.

Źródło informacji: KAI

Reklamy

Otagowane:, , , , ,

%d blogerów lubi to: