Czy pozwalasz, żeby Bóg zaspokoił twoje potrzeby?

Twoje potrzeby a BógCzy pozwalasz, żeby Bóg zaspokoił twoje potrzeby, czy próbujesz robić to na własną rękę? Czy pozwalasz szatanowi, aby cię kusił? Diabeł uwielbia cię zwodzić w sprawie twojej potrzeby. On wie, że jeśli nakłoni cię do spełnienia jej na jego sposób, uda mu się odwieść cię od Boga, który jest twoim Źródłem. Taki jest plan i cel szatana.

Mamy słuszną potrzebę bezpieczeństwa. Szatan chce nas odizolować i nakłonić do wycofania się z życia. Będzie nas kusił, żebyśmy przystąpili do linii obrony lub zachowywali się agresywnie w celu chronienia samych siebie. Bóg jest naszą Tarczą i Twierdzą – ochroną, której potrzebujemy. Jednak rzadko myślimy o tym, żeby najpierw pobiec do Niego.

Wszyscy mamy uzasadnioną potrzebę bycia pocieszonym. Jedno z Bożych imion brzmi „Pocieszyciel”, dlatego wiemy, że jeśli przyjdziemy do Niego, otrzymamy pociechę. Szatan oferuje inne źródła „pocieszenia”, takie jak nieumiarkowanie w spaniu, przejadanie się, alkohol lub nałogowe oglądanie telewizji.

Potrzebujemy uzdrowienia. Bóg jest Bogiem, który uzdrawia. On zabezpiecza nasze zdrowie poprzez modlitwę oraz pomoc medyczną. Szatan nakłania nas, żebyśmy zaprzeczyli naszemu problemowi, lub pcha nas w kierunku nadmiernej zależności od lekarzy oraz leków.

Wszyscy mamy słuszną potrzebę towarzystwa. Bóg chce być naszym Przyjacielem i Pasterzem. On również przynosi do naszego życia dobre ludzkie relacje. Szatan próbuje nas przekonać, żebyśmy szukali intymności seksualnej poza małżeństwem lub zadowalali się powierzchownymi, płytkimi relacjami, jakie można nawiązać w barach. Diabeł nakłania nas również do myślenia, że uzależnienie emocjonalne to miłość.

Wszyscy potrzebujemy poczucia wartości i tożsamości. Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa nadaje nam największą godność i wartość. Jednak szatan kusi nas, abyśmy szukali swojej wartości w ambicjach, światowym sukcesie lub symbolach zajmowanej pozycji społecznej, takich jak ubrania czy ekstrawaganckie samochody.

Wszyscy potrzebujemy zaopatrzeniaBóg to Jahwe Jirah – Ten który zaopatruje. Szatan chce, żebyśmy żądali, kradli lub zabiegali o to, czego potrzebujemy, w cielesny sposób.

Wszyscy potrzebujemy ukojenia, kiedy w naszym życiu pojawiają się zmartwienia i smutki. Pan Jezus oferuje nam swoje kochające ramię, na którym możemy się wypłakać. Przypomina nam również, że cierpiał w każdy możliwy sposób, podobnie jak my Szatan próbuje nas przekonać do utopienia smutków w narkotykach, alkoholu lub pracoholizmie.

Wszyscy potrzebujemy duchowej radości. Duch Święty często przynosi radość, kiedy dotyka nas Boża moc. Chwile, w których uwielbiamy Boga, mogą być najbardziej radosnymi doświadczeniami, jakie są nam znane, ponieważ właśnie w taki sposób zostaliśmy stworzeni. Bóg daje nam również wiele dobrych rzeczy, którymi możemy się cieszy: śmiech, dobrą rozmowę, taniec, sport, seksualną intymność w małżeństwie i inne.

duchowa radość

Niestety ludzie religijni często czują się winni, kiedy mają się dobrze bawić, zwłaszcza podczas nabożeństw. Myślą, że Bóg jest zawsze poważny i oczekuje, że my również będziemy poważni. Ponieważ potrzeba prawdziwej radości nie zostaje w nich zaspokojona w kontekście relacji z Bogiem, stają się oni szczególnie bezbronni wobec imitacji oferowanych przez szatana. Destruktywna radość może się pojawiać w ich życiu w formie hazardu, horrorów, narkotyków, nieodpowiedniego zachowania seksualnego lub jakiejkolwiek innej ekscytującej czynności, takiej jak na przykład nałogowe skakanie na bungee.

Fragment pochodzi z książki: Modlitwa. Jak usłyszeć Boży głos, Dave & Linda Olson

Fot. pixabay.com

Reklamy

Otagowane:,

%d blogerów lubi to: